כוחו של מאסטרמיינד

איך הפסקתי לעבוד "פול גז בניוטרל"

או איך 1+1 = 11

בעלי עסקים קטנים רבים: יועצים, מאמנים, מטפלים ברפואה משלימה, כותבים, מעצבים גרפים, אדריכלים ועוד מנהלים עסק שמבוסס על אדם אחד.
עסק קטן, כעסק גדול, מפגיש את בעלי העסקים עם מגוון עצום של אתגרים וצמתי החלטה, לעיתים לא פשוטים בכלל.

בעוד שבעסק גדול מעל 1-2 אנשים, בארגון או בחברה יש לבעל העסק פאנל של אנשים איתם הוא יכול להתייעץ, לקבל חוות דעת, ולהיעזר בתהליך קבלת ההחלטות – בעל העסק הקטן מתמודד עם הכול בעצמו, התמודדות שפעמים רבות מערימה קשיים רבים ויוצרים עיכובים וקושי בפיתוח וצמיחת העסק.

הנוסחה שלא הצליחה לי

תקופה ארוכה הרגשתי שאני עובדת "פול גז בניוטרל", ההידרשות להחליף כל כך הרבה כובעים במהלך יום אחד (מנהלת, אשת שיווק, אשת הכספים, אשת המכירות, אשת היצור ) ובמקביל להגיע להחלטות משמעותיות בתדירות גבוהה גם התישו אותי וגם בלמו את ההתפתחות הטבעית שהתבקשה לעסק.
היו ימים שכבר לא יכולתי לחשוב יותר, כאילו גלגלי המחשבה הסתובבו בקצב מסחרר, אבל על ריק.
שיחות עם בעלי עסקים קטנים עודדו אותי כשהסתבר שאני לא היחידה שמתמודדת עם כל כך הרבה, לבד.

גיליתי שכרבים אחרים, אני מסתובבת במעגלים במקום לפרוץ ולעלות למעלה בספירלה,
גיליתי שפעמים רבות אני פשוט לא מצליחה למצוא נוסחה אחרת לבעיה שחוזרת ופוגשת אותי שוב ושוב בדרך העסקית,
גיליתי, שאין לי קונטרה ! ככה פשוט, מישהו כעזר שאיתו אוכל לעשות סיעור מוחות ולמצוא דרכים שונות לפתרון בעיה שבדרך כלל פתרתי, שוב ושוב באותה הדרך.

פני הדברים השתנו כאשר התווסף אלי עוד מוח.
עוד מוח להתייעץ איתו, לקבל החלטות משמעותיות, עוד מוח שהביא רעיונות, זוויות ראיה שונות, גישה אחרת.
באופן טבעי גיליתי שעבודה בצוות גם אם היא לא עבודת צוות מובילה את העסק אל עבר החזון שלו. החיבור הצוותי הזה הראה לי כל כך מהר עד כמה 1 ועוד 1 הם פשוט 11 בשורה התחתונה.

הכוח של הרב מוח

"כוח הוא גורם חיוני להצלחה בצבירת ממון", כותב ניפוליאון היל, בספרו "חשוב והתעשר".
עוד הוא כותב כי "את הכוח אפשר להגדיר כ"ידע מאורגן ומכוון בתבונה".
במילים פשוטות, חברו כמה מוחות ביחד, שלבו את התבונה האינסופית שלהם, את הידע שנצבר באנושות וזמין בדרכים ומקומות רבים ואת הניסיון הנצבר של אותם המוחות (בכלל זה את דמיונם היוצר) וביחד תקבלו כוח.

ומה אפשר לעשות עם הכוח הזה?

1. ליצור יתרונות כלכליים.
זה לא סוד שלפתח עסק בליווי יועץ מקצועי, הדרכה ושיתוף פעולה עם אנשים בעלי מטרה דומה הופך את הפיכת העסק למצליח לאפשרית יותר, יעילה יותר ורווחית יותר.
העניין הוא שמעטים הם בעלי העסקים הקטנים שיכולים להרשות לעצמם להחזיק ליווי עסקי צמוד ולרכוש הדרכה, באופן שוטף. האתגר כאן הוא כמובן תקציבי.

2. להרוויח מאנרגיית חשיבה גבוהה יותר.
כאשר מספר מוחות חוברים יחד ופועלים בהרמוניה, הם מסוגלים להפיק הרבה יותר מאשר מוח אחד ולכן, כאשר עובדים בקבוצה, בצוות, כל אחד מהשותפים יכול להפיק תועלת גבוהה תודות לעוצמת אנרגיית חשיבה גבוהה יותר.

3. לממש את פוטנציאל הרווח הגדול של כל אחד
היחד יוצר כוח מפתיע, אנרגטי ומעשיר. הוא מסייע להשתמש בתבונה בכישרונות, בקשרים, ביכולות ובכל המשאבים שעומדים לרשות היחיד ובכך תורם לחיזוק רגשי, נפשי, עסקי ופיננסי.

רוב ההצלחות הגדולות הן תוצאה של עבודה בצוות, של עבודה בנבחרת חלומות, כמו שמכנים את זה מרק ויקטור הנסן ורוברט ג' אלאן בספרם "מיליונר ברגע" (הוצאת מטר): "…גדולתכם טמונה ביכולתכם ליצור נבחרת חלומות יוצאת מגדר הרגיל…..משהו קסום מתרחש כאשר שני אנשים או יותר משלבים את חלומם האחד והיחיד כדי ליצור נבחרת חלומות…יש יתרון אדיר בכך שאינכם מנסים להשיג את מטרתכם בכוחות עצמכם בלבד".

האם כבעלי עסקים קטנים אתם חסרים או נהנים מעבודה בצוות? האם חוויתם שינוי עסקי תודות לעבודה בצוות?

אשמח לתגובות שלכם בעניין, כאן בבלוג: השראה, עצות וסיפורים מניסיון החיים.

שלכם,
קרן

מאמרים נוספים בנושא הנבחרות שיכולים לעניין אותך:
[catlist=16]

החומר באתר זה הינו לשימוש פרטי אין להפיץ, להעתיק, לשדר או לפרסם חומר כלשהו מתוך האתר, ללא הסכמה מראש ובכתב של בעלי זכויות היוצרים השונים
קורס שיווק באינטרנט | אפיון אתר | כתיבה שיווקית | קידום עסקים באינטרנט | בנית אתר